פנצ'ריה

פנצ'ריה

במציאות העכשווית, ויזדהה עמנו כל בעל מכונית, אין זה קל לתחזק אותה. היא, פשוטו כמשמעו, מחייבת אתכם לשאת בהוצאות כספיות ניכרות. כמו שנאמר – "רכב חדש לעניים, רכב ישן לעשירים", ולא בכדי. למרות כל הנאמר לעיל, מי שרגיל לנהוג על רכב פרטי, לא יחדל מהתענוג היקר הזה, ולא משנה מהו מצבו הכלכלי. כיום אוטו פרטי כבר מזמן שאינו נחשב למותרות. הוא מוצר חובה, הכרחי. אך באופן טבעי, יש, כאמור, בכל רכב אי אלו בעיות. כמו למשל – פנצ'ר בגלגל. בתרחיש כזה עומדות בפניכם שתי אפשרויות. הראשונה, להחליף את הגלגל במו ידכם, על ידי החלפתו בצמיג הרזרבי. האחרת, להגיע למקום מסוים, שבו ניתנים שירותי פנצ'ריה, ולבקש מאחד עובדי המקום שיתקן לכם את התקר ברכב שלכם.

איך תזהו אם מצאתם פנצ'ריה מתאימה?

עם ההתקדמות המטאורית של הטכנולוגיה, בעשור האחרון, כל השירותים שהיו נהוגים פעם, התקצרו לבלי היכר. משלושים יום, לכדי יום אחד בלבד. על מנת לדאוג לתחזוקה של הרכב הפרטי שלכם, עליכם למצוא מראש פנצ'ריה, כמו גם מוסך, מקצועיים. להיכרות מעמיקה עם המכונית שלכם יש ערך שלא יסולא מפז. בעוד שהמון בעלי מקצוע מתחום הרכבים חובבניים, שרלטניים ותאבי בצע, חשוב למצוא מקום קבוע, שתסמכו עליו. ככלות הכול, עם נושאים חשובים כמו רכבים, ממש לא משחקים. ויש לעשות בחירה מושכלת של נותני השירות בתחום זה. ועלינו לציין גם את אלמנט העלות. אומנם אינכם חייבים למצוא את המוסך ואת הפנצ'רייה הזולים ביותר בכל רחבי מדינת ישראל, אבל אם תצליחו למצוא כאלה במחירים הוגנים, ועם יחס אישי, קחו אותם בשתי ידיים. לא בכל יום מוצאים אוצרות שכאלה. טיפ עבורכם – רכב זקוק, כאמור לעיל, לתחזוקה שוטפת. הקפידו מדי מספר ימים לבדוק את לחצי האוויר בגלגלים. כמו גם בכל חודשיים שלושה, הגיעו לפנצ'רייה, ובדקו את מצב הצמיגים. תימנעו מהפתעות מיותרות, שיעלו לכם, בסופו של דבר, הרבה כסף.

מה הם הגורמים שבעקבותיהם מגיעים לפנצ'ריה?

באם עליתם על דרך עם קוצים, מסמרים, או כל דבר חד, או באם הצמיגים פשוט היו ישנים, תצטרכו להחליף אותם, במידה והצמיג ברכבכם התפוצץ. בהנחה שהחלפתם אותו בעצמכם, השלב הבא הוא לבקר פנצ'ריה שקרובה למקום שבו קרה מקרה הפנצ'ר. בוודאי אינכם מבינים כרגע מה אנו אומרים פה. אם תיקנתם את התקר, מדוע עליכם בכל זאת להגיע במידי לפנצ'רייה? לשאלה זאת נספק שתי תשובות. קודם כל, הנכם עשויים להיקלע למצב דומה, אבל ההבדל שברגע שזה יקרה, יהיה חסר לכם הצמיג הרזרבי. שנית כל, כידוע לכל, הצמיג הרזרבי לא מיועד לנהיגה מהירה או לנהיגה ממושכת. לצמיג הרזרבי יש מידות ספציפיות ואחרות מן הצמיג הסטנדרטי. צמיג רזרבי הוא חד משמעית זמני ביותר.